Czy nerwica może wpłynąć na erekcję?

Wielu mężczyzn boryka się z problemem, którym jest brak erekcji. Istnieje wiele powodów takiego stanu, ale jednym z nich jest choroba układu nerwowego, która zatacza błędny krąg. Z jednej strony nerwica powoduje problemy z erekcją, a brak erekcji wzmaga stany nerwicowe.

Dlaczego powstaje błędne koło?

Nerwica to jedna z chorób, która jest przyczyną zaburzeń, a nawet całkowitego zaniku erekcji. Pierwsze zaburzenia seksualne pogłębiają stan lęku i obawę, że kolejny stosunek może znów być nieudany. Silne erekcje od najdawniejszych czasów były uważane za jeden z symboli męskości. Natomiast zaburzenia seksualne wpędzają w stany depresyjne oraz niszczą poczucie pewności siebie. Problem ten wzmaga się w przypadku nowych i obecnego związku, ponieważ mężczyzna, który nie osiągnął erekcji, boi się, że znów mu nie wyjdzie w łóżku. Zamiast skupiać się na pieszczeniu partnerki i przyjemnościach płynących z seksu, zaczyna skupiać się na sobie i pogłębia w lęku przed kompromitacją. Ciągła obawa przed tym, że nie sprosta w łóżku swojej kobiecie, powoduje jeszcze większe zaburzenia erekcji. Z czasem stan lękowy przenosi się poza życie łóżkowe i staje się natręctwem, które w końcu prowadzi do całkowitego zaniku erekcji.

Unikanie stosunku seksualnego

Wielu mężczyzn wskutek problemów z erekcją, zaczyna  świadomie unikać kontaktów seksualnych ze swoją partnerką i rozładowuje napięcie seksualne za pomocą masturbacji, która nie zaspokaja pełnych potrzeb psychicznych związanych z seksem. Dotyk, zapach, a nawet smak ciała kobiety to czynniki, które są potrzebne do pełnej satysfakcji ze stosunku seksualnego. Unikanie stosunku fizycznego powoduje, że napięcie psychiczne ciągle rośnie i wzmaga stany nerwicowe. Z czasem taki stan negatywnie wpływa również na cały związek, ponieważ żadne z partnerów nie jest usatysfakcjonowane ze stosunku. Buduje napięcie oraz prowadzi do kłótni i sporów. Dlatego w przypadku pojawienia się pierwszych problemów z erekcją, należy jak najszybciej rozpocząć odpowiednią kurację.

Jak wygrać z zaburzeniami erekcji?

Wielu mężczyzn szuka ukojenia  w alkoholu, który tylko pogarsza ich stan, ponieważ pogłębia nerwicę. Zbyt częste sięganie po alkohol może doprowadzić do uzależnienia i nie rozwiązuje problemu. Kolejnym błędem jest poszukiwanie nowych partnerek do współżycia, ponieważ zaburzenia erekcji podczas każdego stosunku jeszcze bardziej dręczą psychikę. Na początku warto porozmawiać z partnerką o swoim problemie oraz powiedzieć o lękach. Dzięki temu napięcie w związku zniknie. W niektórych przypadkach warto zrobić przerwę w życiu seksualnym, aby odpocząć i zwiększyć wzajemne pożądanie. Nieliczni mężczyźni decydują się na skorzystanie z pomocy seksuologa, który może pomóc, ale taka terapia wymaga cierpliwości. Szybki efekt natomiast może przynieść stosowanie środków farmakologicznych, t.j.: Kamagra , Viagra lub Cialiś. Rozszerzają naczynka w penisie, dzięki czemu do prącia dociera więcej krwi, przez co penis staje się większy. Poza tym zwiększa się wrażliwość receptorów czuciowych, dzięki czemu podczas stosunku łatwiej można osiągnąć erekcję. Środki przeznaczone są wyłącznie dla mężczyzn, którzy cierpią na problemy z erekcją.

Nerwica i erekcja stanowią ścisły związek i tworzą błędny mechanizm, która samoistnie się napędza. Stany lękowe zaburzają erekcję, a to z kolei wzmaga przewlekły lęk. W ten sposób stan psychiczny coraz bardziej pogarsza się. Dlatego warto rozpocząć kurację jak najwcześniej, aby przywrócić erekcję do prawidłowego poziomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *